Данілов заявив, що РНБО не може наповнювати реєстр олігархів до ухвалення закону
Рада національної безпеки та оборони не може наповнювати реєстр олігархів до ухвалення закону про їхній статус
Після ухвалення документу в Україні стане можливим моніторинг всіх громадян, які можуть підпадати під закон про олігархів.
Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів секретар РНБО Олексій Данілов, передає Depo.ua.
"Ми до прийняття закону, звісно, не можемо наповнювати реєстр... Технологічно у нас є можливість проводити систему моніторингу в разі прийняття цього законопроекту щодо всіх громадян, які можуть потрапляти в цю систему координат. Це не зовсім про прізвища, це про систему, це комплексний підхід", — зазначив він.
За словами Данілова, з самого початку йшлося, що після ухвалення цього документу "повинні йти слідом інші закони", які повинні виконуватися і далі.
"Але низка олігархів тут іноді лукавить, коли починає говорити про те, що є ж суд. Так, є суд, але скажіть, ви впливаєте на суд через фінанси? Так, впливаєте. І тоді виходить, ми з вами перебуваємо в нерівних умовах. Тому що ви можете через гроші розв'язувати судові питання", — пояснив секретар РНБО.
Він також назвав "неможливими" думки опонентів закону про те, що він покликаний забрати у власників їхні медіа.
"Тут же цих хлопців недооцінювати не можна, вони досить розумні й досвідчені. Їх життя пошарпало, вони розуміють, як це має працювати. Вони це все прекрасно розуміють. Що буде в результаті? Я єдине точно можу сказати, що якщо хтось вважає, що в нашій країні можна задушити свободу слова, можна приручити журналістів, щоб вони робили те, що хоче влада, то це просто неможливо. Наші журналісти дуже дорого за це заплатили", — підсумував Данілов.
Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.
Документ розкритикував, зокрема, тодішній голова Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили у комітеті парламенту з питань інтеграції України до ЄС.
В цілому до другого читання законопроекту нардепами від різних фракцій було подано 1 257 поправок.
17 вересня профільний комітет Ради підтримав законопроект про олігархів й рекомендував до ухвалення в другому читанні.
Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський повідомив, що комітет Ради з питань національної безпеки та оборони сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту №5599 про олігархів.
Водночас Разумков заявив, що розгляд законопроекту про олігархів у профільному комітеті парламенту відбувся "під грифом великої таємності" і попросив апарат ВРУ та його керівництво розібратися, "як так відпрацював секретаріат". Він також попросив пояснень у голови комітету – нардепа від "слуг" Олександра Завітневича.
23 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект про олігархів у другому читанні та в цілому.
Закон підтримали 279 депутатів – фракція "Слуга народу" (229 голосів), група "Довіра" (15), "За Майбутнє" (18) та фракція "Голос" (11). У "Голосі" закон підтримала група, що протистоїть лідеру партії Кірі Рудик та голові фракції Ярославу Железняку.
24 вересня стало відомо, що народним депутатам доведеться ще раз проголосувати за закон про деолігархізацію, адже під час розгляду законопроекту у другому читанні було враховано одразу три поправки, які суперечать одна одній.
19 жовтня Рада розблокувала підписання закону про олігархів – відхилила проекти постанов щодо скасування результатів голосування за так званий закон про олігархів у другому читанні.
Довідка: За словами новообраного голови парламенту Руслана Стефанчука, антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами. Він уточнив, що це стосуватиметься таких сфер, як політика, масмедіа і монопольний вплив на економіку.
Водночас законопроект №5599 про олігархів, ініційований президентом Володимиром Зеленським, було передано до Венеційській комісії за ініціативи уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та чотирьох фракцій Ради – "Опозиційної платформи – За життя", "Голосу", "Батьківщини" та "Європейської Солідарності".
16 вересня у Венеційській комісії підтвердили, що отримали на розгляд законопроект Зеленського про олігархів.
"Венеційка" планує ухвалити рішення щодо українського законопроекту №5599 на своєму 129-му пленарному засіданні 15-16 грудня 2021 року.
Наприкінці вересня стало відомо, що законопроект про олігархів відправлять на розгляд "Венеційки" повторно.
Читайте також: Закон про олігархів: З кого почнуть – із Порошенка чи з Коломойского
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua