UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На порозі гуманітарної кризи: Журналіст з Алмати заявив, що у місті нема продуктів, бензину та грошей

Попри заяви силових структур Казахстану про стабілізацію стану в Алмати, місцеве населення стикнулося з гуманітарною кризою 

Журналіст стрічки новин
На порозі гуманітарної кризи: Журналіст…

Наразі місто Казахстану Алмати, де ще вдень постійно стріляли, знаходиться на порозі гуманітарної кризи.

Про ситуацію у місті розповів кореспондент "Настоящее время" Тимур Єрмашев, передає Depo.ua.

Читайте також: Алмати як зона бойових дій: Що відбувається в колишній столиці Казахстану, яку більше не контролює влада (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 "Майже всі магазини не працюють, перервано систему доставки всіх товарів першої необхідності і навіть маючи готівку ти нічого не можеш купити. Місто справді на порозі гуманітарної кризи" – заявив Єрмашев.

Також кореспондент, який знаходиться в Алмати, розповів про те, що майже всі продуктові магазини закриті, банкомати майже поламані розграбовані, готівку отримати неможливо, дефіцит усього, нема бензину на заправках. Поліція самоусунулась від виконання обов'язків і не охороняє нічого, крім об'єктів МВС. ТРЦ пограбовані мародерами.

На думку журналіста мародери – це провокатори, які прагнуть скомпрометувати протест і які дали владі привід запросити допомогу ОДКБ. Наразі місто залишається в інформаційній блокаді, а інтернету нема. В центрі міста, на площі Республіки, постійно чути постріли.

Нагадаємо, сьогодні вранці у мережі з'явилося відео зачистки силовиками центральної площі Алмати. На відео видно, як спецпризначенці ведуть прицільний вогонь по протестувальниках. 

Також стало відомо, що внаслідок сутичок між поліцією та протестувальниками у Казахстані постраждало щонайменше 1000 людей. Також повідомляється про жертви серед працівників правоохоронних органів. 

Довідка: У Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ — лише в Мангістауській області. 

Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схвалив відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва. 

5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".

До ОДКБ окрім Казахстану входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Ті погодились ввести свій контингент в країну. Наразі триває перекидання військ ОДКБ до Казахстану.

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів

Серед тих, хто застряг в Казахстані через закриття аеропортів, також 43 українці, які наразі знаходяться у безпеці. 

Наприкінці дня влада Казахстану заявила про взяття адмінбудівель під контроль, а МВС заявило про знищення усіх, хто не складе зброю. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme