У Назарбаєва заявили, що він не покидав Казахстан

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не покидав країну і наразі перебуває у столиці

Журналіст стрічки новин
У Назарбаєва заявили, що він не покидав…
Фото: Flickr

Прес-секретар політика Айдос Укібай наголосив, що заяви про виїзд Назарбаєва з Казахстану – це спекуляції та фейки.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram видання NUR.kz.

"Просимо не поширювати свідомо неправдиву і спекулятивну інформацію. Єлбаси (титул Назарбаєва, – ред.) проводить ряд консультативних зустрічей і перебуває на прямому зв'язку з президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим", – розповів Укібай.

За його словами, Назарбаєв "закликає всіх згуртуватися навколо" Токаєва для забезпечення цілісності Казахстану. Він додав, що перший президент провів телефонні переговори з главами дружніх держав.

Зокрема, Назарбаєв телефонував де-факто президенту Білорусі Олександру Лукашенку, про що написала прес-служба останнього.

"Президент Білорусі Олександр Лукашенко ввечері 7 січня провів телефонну розмову з першим президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. В ході розмови співрозмовники детально обговорили стан справ в Казахстані", – повідомили у Лукашенка.

Нагадаємо, напередодні, 7 січня, у Казахстані влада заявила про повне придушення протестів. Йдеться, зокрема, про взяття під контроль міст і майже повне відновлення порядку.

Довідка: У Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ — лише в Мангістауській області. 

Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схвалив відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва. 

5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".

До ОДКБ окрім Казахстану входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Ті погодились ввести свій контингент в країну. Наразі триває перекидання військ ОДКБ до Казахстану.

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів

Серед тих, хто застряг в Казахстані через закриття аеропортів, також 43 українці, які наразі знаходяться у безпеці. 

Наприкінці дня влада Казахстану заявила про взяття адмінбудівель під контроль, а МВС заявило про знищення усіх, хто не складе зброю. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme